Skąd brać informacje na temat OZE?

Skąd brać prawdziwe informacje na temat energii odnawialnych? Powstaje wiele portali, na których można się dowiedzieć wielu rzeczy jak np. jaki jest największy funkcjonujący wiatrak, który został zbudowany jako główny dostawca prądu dla danego obszaru albo jak się buduje instalacje fotowoltaiczną. Energia odnawialna, o której najwięcej ludzi kojarzy, to głównie fotowoltaika oraz energia wiatru, mniej aczkolwiek też wiele ludzi kojarzy to energia wodna tak jak elektrownia wodna na wodospadzie Niagara. Energia wodna zapewnia prąd dla całego miejsca, które jest odwiedzany przez tysiące turystów. Energia odnawialna to także biomasa, która nie jest zbyt popularna, a jest wartą rozbudowy, ponieważ biomasę stałą można palić wraz z węglem kamiennym czy brunatnym. Przykładem takiego portalu, który omawia ważne aspekty dla osób, które się interesują OZE, jest na przykład tania-energia.

Powstaje także wiele innowacyjnych urządzeń, które poprawiają jakość naszego życia, a to jest na przykład eko-samochód. Jest to mini samochód na pedały, który w swojej budowie ma mały akumulator. Dodatkowo ręczne wycieraczki oraz dmuchawę, które ogrzewa powietrze. Ten mini samochód ma także mały bagażnik oraz „zawieszenie” jest takie jak w przypadku normalnych samochodów na benzynę, co jest sporym ułatwieniem dla ludzi poruszających się po mieście. Powstaje mniej spalin, a rowero-samochód jedzie na akumulatorze ok 45km/h przy naładowanej baterii na odległość 60km. Projekt tego gadżetu wymyślił zapalony rowerzysta, który chciał pedałować w każdej możliwej pogodzie. Dodatkowo samochód ma światła przednie, tylne oraz migacze, więc w pełni można się poruszać po drodze. Powstał także samochód, którego paliwem jest olej kokosowy.

Latarkę na korbkę każdy zna, ponieważ podobnie działają na podstawie wcześniejszych lamp. Nie potrzeba sieci elektrycznej do ładowania akumulatora, a napędem zasilającym jest nasza siła i ręka, która ładuje latarkę. Można świecić nią nawet po tygodniu w lesie bez dostępu do cywilizacji. Jest świetnym prezentem dla osób, które są fanami survivalu. Ciekawym pomysłem jest także eko-ławka, która ma wbudowane Wi-Fi jak i ma przy sobie wiatrak. Dzięki temu można podładować swój telefon bez podłączania się do sieci energetycznej.

Ekologiczne staje się także tworzenie biżuterii z wełny albo tworzenie butelek z alg, które dość szybko się  rozkładają. Butelki papierowe z nasionami roślin także są niecodziennym widokiem, który pomaga rozsiewać rośliny, które produkują potrzebny nam tlen. Świetnym pomysłem jest także sadzenie małych drzewek, a także sadzenie w domu bonsai. Jeśli mamy drzewo na działce można zbudować domek na drzewie albo dookoła dom z drewna na palach, aby woda nie zalewała posadzki. Liście można przetworzyć na kompost dla ogrodu warzywnego.