Jak być ekologicznym?

Wiele osób myśli nad tym, aby stać się ekologicznym, ponieważ nasila się efekt cieplarniany, dlatego coraz częściej stawiamy wiatraki, fotowoltaikę jak i sadzimy w domu warzywa oraz owoce. Staramy się ich nie pryskać, abyśmy nie karmili się chemią.

Oprócz fotowoltaiki, wiatraków część rodzin zakłada piece na biomasę (pellet) albo łączy biomasę z węglem, przez co używamy mniej węgla do rozpalenia, przez co zużycie węgla kopalnianego powinna się zmniejszyć. Węgiel oraz biomasa z drewna to najbardziej dobry pomysł, ponieważ drewno w biomasie jest wysuszone, więc lepiej i szybciej rozprzestrzenia się ogień na węgiel, ten szybciej i lepiej się spala. Warto także w ogrodzie zamontować zbiornik na deszczówkę, którą można podlewać kwiaty i warzywa czy owoce jak truskawka.

Część żarówek w domu zostaje zamienione na te LED-owe, ponieważ są one mniejsze, dają jaskrawsze światło, jednak pobierają mniej prądu. Energia odnawialna może zasilać cały dom oraz zmniejszają koszty płacenia za prąd z sieci energetycznej. Meble z wikliny czasami są bardziej wytrzymałe od tych z plastiku, dlatego meble warto mieć drewniane.

Od niedawna pojawił się trend budowania domów szkieletowych, czyli domy z drewna. Mogą być w całości albo mogą mieć fundament z betonu, przez co może mieć bardziej stabilne podłoże. Taki dom buduje się około 3 tygodni. Bardzo dużym plusem jest to, ze akumulują dużą ilość ciepła. Część osób zaczyna także odnawiać stare rzeczy typu japonki czy sandały tak, aby służyły jeszcze dłużej albo stworzyć z muszel świece, które będą nam służyć na długo. Warto też znaleźć przepisy, które pozwolą nam na tworzenie czegoś nowego ze starych rzeczy.

Dodatkowo bar ze zdrową żywnością jest coraz bardziej pożądany ze względu na to, ze coraz więcej ludzi z otyłością chce się odchudzić, a powstają bary sałatkowe.